V petek, 7. 6. 2024, smo se v podružnični šoli v Vinski Gori zbrali pridni bralci in ljubitelji knjig. Noč smo preživeli v šoli ob prebiranju naših najljubših knjig.

Zbrali smo se v knjižnici, se pogovorili o pomenu branja ter spoznali, da zaprta knjiga molči, odprta pa govori. Nato smo si v razredih pripravili spalne kotičke, ki smo jih domiselno uredili. Sledilo je izdelovanje kazalk in okusna večerja. Po njej pa smo se zbrali v učilnici ter uživali v šovu Bralci imajo talent, kjer smo se predstavili z raznovrstnimi točkami. Strokovna žirija je izbrala najboljše tri talente. Sledilo je nočno branje v spalnih vrečah in s svetilkami vse do jutra. Zjutraj smo pospravili učilnice, zajtrkovali ter svoja občutja strnili na zvezdno nebo.

Noč branja je čisto prehitro minila in nam bo ostala v čudovitem spominu.

Pridni bralci in učiteljici Štefka in Neža