Kdor vesele pesmi poje …

Že Kekec je vedel, da glasba prinaša ter širi radost in veselje v vseh, ki se jih dotakne, in prav to so v četrtek, 6. 6. 2024, delili med gledalce naši pevci, ki so se vso šolsko leto redno srečevali na pevskih vajah in pridno prepevali. Poleg pevcev so se predstavili tudi drugi mladi glasbeniki in glasbenice ter plesalci. Koncert so otvorili najmlajši pevci OPZ Škratki pod vodstvom ge. Tine Brezovnik. Sledil je OPZ Gorica, nadaljevali so pevci POŠ Vinska Gora, kot zadnji pa so se predstavili pevci mladinskega pevskega zbora. Da ima glasba mnogo obrazov, so dokazale tri raperske skupine, ki so pokazale, kako lahko na zanimiv način združimo besede, ritem in melodijo. Šestošolke Ivona Mrkonjić, Urška Zajc, Lena Lalek Vegan in Uma Lainšček so se predstavile z avtorsko pesmijo Ta naš mali svet, sestri Ivona in Elena Mrkonjić s pesmijo Sestrstvo, Urh Anžej, Taj Korotančnik, Nace Presker in Patrik Šprinzar iz Vinske Gore pa so ob spremljavi kitare, ki jo je igrala ga. Neža Hudournik, dokazali, da obvladajo abecedo tudi v nasprotnem vrstnem redu. Bravo fantje! Na šoli imamo kar nekaj odličnih glasbenikov, ki so tudi mladi skladatelji. Ena izmed njih je osmošolka Valentina Šifer, ki je ob kitari odpela svojo pesem z naslovom Pot brez ceste. Koncert so z inštrumentalno glasbo popestrile osmošolke, ki obiskujejo izbirni predmet ansambelska igra. Mlajši in starejši plesalci pod mentorstvom ge. Saše Korenič Jamnikar pa so poskrbeli, da je pozitivna energija v avli šole še narasla. Koncert se je zaključil na najlepši možen način, saj so se združili vsi sodelujoči in ob izvedbi pesmi »Zemlja pleše« še enkrat dokazali, da glasba združuje in povezuje.

Tjaša Lešnik