V sredo, 24. maja, se je na šoli odvijala zaključna prireditev bralne značke. Ob tej priložnosti nas je obiskala priljubljena pisateljica in pesnica Anja Štefan. Druženje z njo je bilo izredno zanimivo in prijetno. S čutnim pripovedovanjem nas je popeljala v svet pravljic in pesnitev, ki so nam že tako lep sončni dan še bolj polepšle.

Začetki bralne značke v Sloveniji segajo v leto 1960. Po češkem zgledu sta si jo zamislila pisatelj Leopold Suhodolčan, takratni ravnatelj prevaljske osnovne šole in učitelj slovenščine, Stanko Kotnik.

Na osnovni šoli Gorica je bralna značka prisotna že od samega začetka, ki sega v leto 1982.

V letošnjem šolskem letu je bralno značko opravilo 493 učencev. Med njimi je tudi 22 učencev, ki so bralno priznanje prejeli vseh devet let šolanja in so tako postali naši zlati bralci in bralke. Svečana podelitev priznanj za Zlate bralce bo v sredo, 31. maja, v Kulturnem domu.

Vsem bralcem iskrene čestitke za osvojeno bralno priznanje.

Branka Tratnik Meh

knjižničarka