V 4.b razredu je v sredo, 19. 6. 2024 potekalo predavanje o diabetesu ali sladkorni bolezni. Predavateljica je bila Špela Čeplak, ki se s sladkorno boleznijo bori že več kot 30 let. Bila je ena izmed prvih, ki je v Sloveniji dobila inzulinsko črpalko. Večina diabetikov jo pozna kot ustanoviteljico Facebook skupine Sladkorčki brez meja, učenci pa jo poznajo kot spremljevalko njihovemu sošolcu, ki ima sladkorno bolezen.
Seznanila nas je z dvema različnima tipoma bolezni, o tem kaj sladkorna bolezen sploh je, na kakšne načine vpliva na življenje bolnikov, o pomenu zdrave prehrane… Z nami je delila njeno življenjsko pot, izkušnje z njeno inzulinsko črpalko ter na koncu pripravila še zabavni kviz.
Poučno in zanimivo predavanje se je nadaljevalo še z likovnim izzivom, kjer smo ustvarili spominsko knjigo sošolcu, v katero smo vpisali spodbudne misli.