Četrti dan šole v naravi se je začel zelo zgodaj, saj smo si učenci ogledali sončni vzhod. Pričakovali smo ga že 7.05, ker pa smo stali na griču med vinogradi, smo sonce zagledali šele ob pol osmih. Sledila je jutranja telovadba, po njej pa smo odšli na zajtrk. Tako kot vsak dan do sedaj, je bil tudi ta dan zelo lep. Po zajtrku smo imeli pouk v naravi. Sprehodili smo se do obale, kjer so nekateri učenci pisali pesmi o soncu, srcu, očeh, drevesih, drugi so kartali, nekatere pa je mikalo kopanje v hladni morski vodi. Sledilo je še zadnje kopanje v bazenu in nato kosilo, ki je bilo izjemno okusno. Sledil je krajši počitek za druženje s sošolci. Po počitku smo se odpravili v različne delavnice: moj kompas, moj zemljevid, forma viva itd. Popoldanske aktivnosti so hitro minile in kot bi mignil smo zopet jedli. Sledila je večerja, na kateri smo jedli pico, solato in pili sok. Nato smo si spočili naše trebuščke in se pripravili na naše najljubše – večerne, športne igre. Lahko smo igrali odbojko, badminton in nogomet. Da pa ne bi imeli premalo zabave, smo odšli še na ples v amfiteater. Naša naloga je bila, da smo se pripravili na odštekano zabavo, tako da smo si pripravili odštekane frizure in se odštekano oblekli. Zabavi so se pridružili še mlajši učenci iz drugih šol s katerimi smo naredili tekmovanje v odštekanosti. Nekaj fantov in punc se je odločilo, da bo tekmovalo v najbolj odštekanem plesu. Izziv je bil preprost, moral si čim bolj smešno in odštekano plesati. Pri tem smo se učenci zelo zabavali. Ko je bilo konec tekmovanja smo vsi skupaj plesali na naše najljubše pesmi. Na žalost pa se vse enkrat konča, zato smo ob koncu zapeli še poslovilno pesem z naslovom Zgodba o prijateljstvu. Sledil je nočni počitek.

Ava Juhart, 8. a