V petek, 17. 5. 2019, smo se zbrale v šoli na zaključni prireditvi Kulturnega maratona, Noči branja. Otovorjene z dobro voljo smo se odpravile v knjižnico, kjer smo odložile vse kar smo potrebovale za udobno branje in spanje. V gospodinjski učilnici smo same pripravile okusne palačinke in vaflje z nutelo, jagodnim prelivom in smetano, da so napolnili naše želodčke za celo noč. Po večerji smo kratek čas igrale družabne igre. Sledilo je predavanje in pogovor  o pomenu branja. Ob desetih smo zlezle v spalne vreče, prižgale naglavne svetilke in začele brati vsaka svojo knjigo. Več kot polovica udeleženk je brala do dveh zjutraj, najdlje pa je vztrajala sedmošolka Ida Preložnik, ki je knjigo odložila ob pol štirih zjutraj. Ko smo se prebudile, nas je v gospodinjski učilnici že čakal zajtrk, ki je bil prav tako odličen kot večerja. Pospravljanju knjižnice je sledila podelitev nagrad najbolj vztrajnima bralkama, potem smo se vesele in zadovoljne razšle.  Vsem bralkam bo ta noč še dolgo ostala v lepem spominu.

Sedmošolka Lea Videmšek