Tudi v letošnjem šolskem letu je na naši šoli potekalo glasbeno tekmovanje – Slovenska glasbena olimpijada, ki jo organizirata Zveza glasbena mladina Slovenije in Akademija za glasbo v Ljubljani. Učenci so morali za udeležbo na tekmovanju napisati svojo lastno skladbo, pripraviti pevsko točko, se preizkusiti v a- vista petju in v pisnem testu pokazati vso znanje iz glasbene zgodovine in teorije. V mesecu februarju je na šolah potekalo šolsko tekmovanje. Učenka Valentina Šifer (7. b) je prejela bronasto priznanje. Predstavila se je z lastno pesmijo »Sanjamo« za glas in kitaro.

4. marca pa je na Akademiji za glasbo v Ljubljani potekalo državno tekmovanje, ki se ga je udeležila učenka Eva Avberšek (8. a).

Poleg glasbeno-teoretičnega znanja je strogo glasbeno žirijo, ki so jo sestavljali priznani slovenski skladatelji in glasbeni pedagogi, navdušila s prepričljivim pevskim nastopom in svojo sodobno skladbo za citre »Nepopolnost«.

Eva je prejela ZLATO PRIZNANJE.

Iskrene čestitke!

Tjaša Lešnik