Še predno je Pika Nogavička ob zaključku Pikinega festivala vrnila lento županu našega mesta, smo petošolci že dopoldne dodobra prečesali vse Pikine mestne četrti na Titovem trgu. Tudi sama Pika nam ni ušla! Čestitali smo ji za uspešno vodenje pikastega mesta, ji stisnili objem in dali »petko«. Nismo mogli niti mimo razstave znanega slovenskega ilustratorja Marjana Mančka, Od satirične do oživljene risbe, v Galeriji Velenje. Zadovoljni z obiskom razstave, ki nas je pritegnila z znanimi ilustracijami, interaktivnimi postajami in srečanjem z Radovednim Tačkom, smo se odpravili še na Pikine ustvarjalne delavnice. Z nahrbtniki polnih izdelkov, smo med potjo proti šoli obujali pikaste dogodke z raznoraznih postojank in se strinjali, da je najboljše kadar se Pika po mestu potika.