Navijamo za branje!

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Uradni začetek projekta je vsako leto 8. septembra ob mednarodnem dnevu pismenosti. Vsi sedmošolci in dijaki prvih letnikov srednjih šol prejmejo vsak svoj izvod izbrane knjige ob posebej za to priložnost organiziranem obisku najbližje splošne knjižnice, ki je vključen v letni delovni načrt slovenskih osnovnih in srednjih šol. Obisk knjižnice poleg prejema knjige vključuje še spoznavanje knjižničnega informacijskega znanja, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjev in knjige.

Tudi sedmošolci smo se odpravili v Mestno knjižnico Velenje, kjer so nam predstavili delovanje knjižnice, nam ponudili brezplačni vpis ter razdeli informacijsko-promocijsko gradivo knjižnice. Naučili smo se tudi, kako v vzajemnem katalogu COBISS poiskali vsa dela avtorja Vinka Möderndorferja, čigar knjigo Jaz sem Andrej smo tudi prejeli. In zdaj že vsi veselo beremo 😊.