Učenci 4. in 5. razreda POŠ Vinska Gora so se v četrtek, 23. 9. 2021, v okviru projekta, Tedni vseživljenjskega učenja (TVU), družili in soustvarjali s članicami Društva upokojencev Vinska Gora, go. Danico Tisnikar, Danico Rožič in Hermino Goetz. Skrb za varovanje okolja in 40. obletnica matične šole, OŠ Gorica, sta pripomogla k idejni izvedbi, da se pisane okrasne zavese, ki v šolskih prostorih niso imele več uporabne vrednosti razrežejo in ponovno pošijejo v vrečke iz blaga za večkratno uporabo. Učenci so se poleg šivanja preizkusili tudi v likanju in vezenju ter uspešno izdelali precej vrečk, ki jih bo mogoče v mesecu decembru kupiti na šolskem bazarju. Učenci so se z navdušenjem lotili dela in bili še bolj veseli končnega izdelka, ki je nastal izpod njihovih rok – simpatične vrečke, rumenih in modrih barv, z izvezeno številko 40 in pobarvanim simbolom šole. Za končni izgled in praktično uporabnost sta poskrbeli razredničarki 4. in 5. razreda, Nina Košica in Nada Štravs.