V soboto, 18. 9. 2021 smo se predstavili na Titovem trgu. Obiskovalcem smo povedali, da čeprav smo podružnica, nismo majhni – smo največja podružnična šola v Šaleški dolini in letos imamo kar 81 učencev v petih samostojnih razredih.

V Vinski Gori ima šolstvo že dolgo tradicijo – prvi zapisi o njem segajo kar 190 let nazaj. Šolstvo se je v kraju ohranilo, ker so ga podpirali tako krajani kot tudi zaslužni učitelji in krajevne oblasti. Skrbeli so tudi za šolske zgradbe, zdaj se nahajamo že v tretji, ki pa je tudi stara že 48 let. Naše vodstvo šolo sproti posodablja, da je pouk lahko učencem prijazen, saj je šola dobro opremljena.

Ko šolarji na podružnici zaključimo 5. razred, šolanje nadaljujemo na šoli Gorica. Ta šola je precej mlajša od naše, a kljub temu letos praznuje že 40. ROJSTNI DAN.