Četrtošolci smo se odpravili na učno pot škrata Bisera. Najprej smo si ogledali Domačijo Lamperček, kjer smo videli in hranili jelene, košute, srne in srnjake. Lovec nam je predstavil lovsko sobo. Tam smo videli tudi lipo, ki je stara kar 400 let.
Pot smo nadaljevali ob Temnjaškem potoku, na katerem je nekoč delovalo trinajst mlinov. Nato smo prišli do Domačije Vovk, kjer smo si ogledali delovanje mlina, ki je nekoč mlel zlasti za gospodo Kačjega gradu.
Nato smo se odpravili do razgledne točke, s katere smo dobro videli Kačji grad. Vodnica nam je pripovedovala zanimivo legendo iz časov, ko so na gradu živeli graščaki.
Na zadnje smo si ogledali še zbirko starin Blažiš. Peter Habe nam je na zanimiv način predstavil zbirko starinskih koles in nas z enim od njih tudi popeljal.
Bilo je poučno in zanimivo.

Četrtošolci in učiteljici