V vseslovenskem tednu ljubiteljske kulture smo se že tradicionalno vsi najkulturniki iz vseh velenjskih šol  v četrtek, 27. 5.,  odpravili na izlet v  Laško. V mesto z bogato in živo kulturno dediščino smo prispeli ob devetih. Pred Kulturnim centrom Laško nas je sprejel in nagovoril ravnatelj ter nam zaupal, da bo današnji  dan zabaven in družaben. Nato smo se odpravili k igri Odkleni Laško. Razdelili smo se v osem skupin in vsaka skupina je dobila liste z nalogami in zemljevid z različnimi postajami. Na vsaki postaji smo rešili eno logično nalogo, ki je spadala k tej točki. Tako smo se sprehajali po mestu in odkrivali njegove kulturno-zgodovinske znamenitosti. Predzadnja naloga nam je bila izziv. Vsi skupaj smo na velik list papirja morali narisati mesto Laško. Bilo je zabavno, saj smo po sprehodu skozi mesto še vsi imeli žive vtise na lepote Laškega. Za zaključek izleta smo si v Kulturnem centru Laško ogledali muzikal Čarovnija v izvedbi učencev OŠ Primoža Trubarja Laško. Nato smo se po lepo preživetem dnevu vrnili  domov. Izlet je bil odličen in lep zaključek šolskega leta.

Ania Marinčić Barić,  9. a razred