Na pustni torek smo zimo dokončno odgnali! Pri tem početju so nam na POŠ-u pomagali KURENTI iz velenjskega društva, ki se trudi ohranjati tradicijo teh zanimivih, unikatnih slovenskih pustnih likov. Preko dvajset odraslih in nekaj otrok si je nadelo težke kostume in se prišlo predstavit šolarjem in otrokom iz vrtca v večnamenski dom. Pravo veselje jih je bilo pogledati in tudi slišati, saj so s svojim zvonjenjem izredno glasni. Njihovi kostumi tehtajo od 25 pa tudi do preko 40 kg. Pod njimi je zelo vroče, še posebej, ker ne mirujejo, ampak S PLESOM ODGANJAJO ZIMO IN KLIČEJO POMLAD. Predstavili so nam tudi pokanje z bičem in podrobneje opisali njihovo opremo in navade.

Maskirali smo se tudi šolarji in učiteljice, pa smo zadnjo uro pouka zato namenili pustnemu rajanju. Prav lepo smo se imeli, obenem pa tudi nekaj novega naučili!

Nada Štravs