Veseli december se je zares začel: mesto so osvetlili z množico lučk, grad nad mestom pa vsako leto privablja obiskovalce z razstavo prazničnih voščilnic in okrašenimi smrečicami. Za oboje poskrbijo otroci iz vrtcev in učenci iz šol Šaleške doline. Tudi letos je bilo tako. Muzej Velenje je že pred časom pozval otroke in mentorje k sodelovanju v ustvarjanju voščilnic in okraskov na temo kulturne dediščine. Tudi šolarji Gorice in Vinske Gore smo sodelovali, tako z voščilnicami kot z okrasitvijo dveh smrečic.

Voščilnica prvošolke Nike Avberšek pod mentorstvom učiteljice Jane Tkavc je bila celo nagrajena, nekaj ostalih sodelujočih voščilnic pa smo našli med razstavljenimi. Smrečice pa smo že tradicionalno krasili četrtošolci. Imeli smo srečo z vremenom, saj danes ni bilo preveč mrzlo. Z rezultati smo bili zadovoljni, saj menimo, da sta naši smreki lepo okrašeni. Kdor pa želi primerjati še ostale, pa bo moral na grad in si vse skupaj sam ogledati. In temu je vse skupaj tudi namenjeno – ogledu. V veselem decembru se torej povzpnite na grad, pa boste opravili zase še koristen sprehod!

Nada Štravs