V petek, 16.11.2018 ob 18.30 uri je v Kulturnen domu Velenje že drugo leto zapored potekala dobrodelna prireditev Igre talentov. Letošnjo prireditev sta vodila znan velenjski stand-up komik Uroš Kuzman ter radijski in televizijski napovedovalec Ambrož Kvartič. Za popestritev prireditve pa je poskrbel  tudi znan velenjski glasbenik in raper Nemir Tadija z gostoma. Vsekakor pa so bili glavni in v ospredju  nastopajoči nadarjeni učenci iz vseh sedmih velenjskih osnovnih šol, ki so predstavili svoj talent na odprtem izvenšolskem odru. Našo šolo so uspešno predstavili odličen pianist Matej Ferlež in pevki Hana in Julija Dermol. Organizatorji prireditve so bili OŠ Gorica, Interact klub ter Rotary klub Velenje. Interact je svetovna organizacija (v okviru Rotary kluba), ki združuje mladostnike od 12-18 leta starosti po celem svetu. Cilj te organizacije je vzpodbujanje mladih k aktivnemu ustvarjanju, druženju, pa tudi dobrodelnosti. Klub organizira različne projekte in dejavnosti, ki so odvisni  od interesa klubskih članov pod vodstvom mentorjev. Dobrodelnost se odvija predvsem na lokalnem nivoju v okviru zmožnosti in idej, ki jih mladi imajo. Sredstva, ki smo jih zbrali na prireditvi so namenjena šolskemu skladu OŠ Gorica in počitnicam socialno ogroženih otrok v športnem taboru.

Ania Marinčić Barić, 9.a