Na OŠ Gorica smo se v letošnjem šolskem letu odločili, da eno izmed prednostnih nalog šole posvetimo strpnosti in prijateljstvu. Učence smo pričeli s temo seznanjat že od samega začetka šolskega leta. Nalogo smo si zamislili kot projektni teden, ki se odvija ravno v tem tednu, od 12. do 16. novembra.

V sredo, 14. novembra,  so si učenci od 1. do 4. razreda, imeli priložnost ogledati lutkovno glasbeno  predstavo z naslovom »Dinozaver Tiko in veliki zob«. Ekipa izobraževalnega centa Eksena iz Šentjurja, jim je na zanimiv in njim razumljiv način pobližje predstavila sporočilo strpnosti, spoštovanja in prijateljstva.

Glede na odziv učencev, jih je predstava navdušila in tudi opomnila na zelo pomembne človeške vrline, strpnost spoštovanje ter prijaznost,  katere bogatijo naša življenja in hkrati krepijo medsebojne odnose.

Branka Tratnik Meh, prof.