V soboto, 8. septembra, je Zveza likovnih društev Slovenije skupaj z Društvom Šaleških likovnikov Velenje pod okriljem Velenjskega gradu organizirala MINI PALETO. Cilj organizacije mladinske MINI PALETE je spodbujanje otrok k ustvarjalnemu razmišljanju in ustvarjanju. Dela za natečaj MINI PALETE so pod mentorstvom učiteljice Danice Arzenšek naslikali tudi mladi umetniki naše šole. Motiv na temo Kulturna dediščina so slikali Metod Lamot, Ema Jovan, Larisa Einfalt, Lea Videmšek in Lana Jenko. S svojimi zanimivimi  deli so popestrili razstavo, ki bo v grajskih prostorih na ogled do 7. oktobra.  Učenci so za sodelovanje prejeli priznanja in praktične nagrade, EMA JOVAN pa je za svoje delo prejela SREBRNO MINI PALETO.