Izbirni predmeti za šol. leto 2020/2021

Dragi učenci, spoštovani starši!

Osnovna šola za učence 7., 8., in 9. razreda izvaja poleg obveznih predmetov tudi pouk obveznih izbirnih predmetov. Obvezni izbirni predmeti nadgrajujejo vsebine obveznih predmetov, učenci pa si jih izberejo glede na individualne interese.

Pred vami je nabor obveznih izbirnih predmetov, ki jih za šolsko leto 2020/2021 ponujamo našim učencem v 7., 8. in 9. razredu. Učenec praviloma izbere dve uri, lahko pa tudi tri ure tedensko, če s tem soglašajo starši.  Za predmete, ki jih ponujamo je predvidena ena ura tedensko, za nemščino pa dve.

Učenec, ki si izbere obvezni izbirni predmet, ga mora obiskovati do konca šolskega leta. Možna je zamenjava obveznega izbirnega predmeta do konca septembra v šolskem letu, vendar le, če je pri  novem izbranem predmetu še prostor glede na normative.

Pri teh predmetih so ravno tako kot pri obveznih predmetih številčne ocene, zaključna ocena se vpiše v spričevalo. Če ima učenec pri obveznem izbirnem predmetu  zaključeno negativno oceno, mora opraviti popravni izpit iz tega predmeta.

Učenec, ki obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom,  je lahko oproščen sodelovanja pri obveznih izbirnih predmetih  v celoti ali pa le pri eni uri tedensko. V tem primeru morate do začetka šolskega leta dostaviti potrdilo o vpisu v glasbeno šolo.

Prosimo,  da se pred odločitvijo temeljito pogovorite z otrokom in se skupaj odločite, katere  izbirne predmete bo v naslednjem šolskem letu obiskoval.

Kratke predstavitve obveznih izbirnih predmetov najdete na spodnjih povezavah.

7. razred

Nemščina 1 pdf1, pdf2