Če nam letos nagaja zmajček Covid in nam ni pustil na Pikin festival, smo si pa prvošolci v Vinski Gori, v petek, 25. 9. 2020, kar v šoli pričarali Pikin dan. Najbolj smo se veselili Pikinih delavnic, zato smo dan pričeli z ustvarjanjem. Pike Nogavičke na kuhalnicah so bile naš prvi izdelek, okrasili smo nogavičko s črtami in vzorčki, pa tudi šivali smo skozi velike luknje na Pikinem gumbu, ki je postal obesek na ogrlici. Naredili smo si še mini kino in si ogledali film Pika gre v šolo. »Joj, Pika, ti se pa res ne znaš lepo obnašati! Sploh veš, kaj je to bonton?« Prvošolci bi znali Piko hitro naučiti lepega obnašanja. Sedaj še sami veliko vemo, kako se obnašati na kulturnih prireditvah. Dan smo zaključili s Pikinim plesom in se posladkali z gusarskim zakladom.

V sredo, 23. 9. 2020, nas je v šoli obiskal tudi policist. Poučili nas je o varnosti v prometu, nato pa smo si pogledali varne poti pri šoli. Prav vsi sedaj znamo varno prečkati cesto.