V torek, 17. 12. 19 smo imeli tudi delavci in učenci na POŠ Vinska Gora naš VELIKI DAN. Učenci so ves mesec pripravljali različne božično-novoletne izdelke in prinašali stvari za SREČELOV. Najbolj so se veselili, da bodo lahko prodajalci za pulti in med ljudmi prodajali srečke. Svoje naloge so ob pomoči učiteljic odlično opravili, saj smo skupaj zbrali res veeeeelik znesek (1.306.20 €) – za 70 učencev je to res lep izkupiček. Seveda pa imajo zanj največ zaslug starši, ki so najprej prispevali svoje izdelke (jih dali na srečelov ali za prodajo) in nato še  pokupili vse srečke in večino izdelkov.

Na odru pa se je odvila prireditev, na katero so bili vabljeni vsi, od najmlajših otrok do najstarejših krajanov, ki so jih upokojenci in KS povabili na srečanje in pogostitev. Otroci pa so seveda težko pričakovali dedka Mraza. Preden je res prišel, so na odru nastopili tako učenci šole kot tudi vrtca, v uvodu pa so se z gledališko predstavo »Podganca išče moža« izkazali igralci iz Škal. Obiskovalcem so prijetne praznike z odra poleg učencev zaželeli še predsednik KS Vinska Gora, pomočnica ravnateljice Vrtca Velenje in ravnatelj šole Gorica.

Mirne družinske praznike in srečno 2020 vsem skupaj želimo tudi vsi iz POŠ Vinska Gora!

Nada Štravs