Zimska sobota – 15. december 2018

V idiličnem sneženem jutru smo se člani planinskih krožkov (centralne šole Gorica in POŠ Vinska Gora) zbrali vsak pred svojo šolo. Iz dolgoletnih izkušenj vemo, da če startamo ob istem času, prispemo na Tuševo približno ob istem času – imamo torej zelo podobno dolgo pot.

V V. Gori se nas je letos zbralo 26, na Gorici pa 28 in zaradi snega smo vsi napredovali malce počasneje in na cilj prispeli šele ob 10.45. Gospa Vikica na Tuševem se je že spraševala, če smo pohod odpovedali, pa jo pozabili obvestiti. Potem pa nas je bilo kar naenkrat v sobi 54 in nastala je prava gneča. Vsi pohodniki, ki smo s sabo prinesli darilce presenečenja, smo ga oddali in mentorice (Mojca, Branka, Nada) smo jih opremile s številkami za žreb. Po malici pa smo izvedli žreb številk in vsak je moral rešiti še zanimivo uganko, ki se je skrivala v številki vsakega darilca. Dobitniki daril so bili videti z dobljenimi  presenečenji  kar zadovoljni. Malce so se otroci še poigrali na snegu na igrišču, starejši pa poklepetali, nato pa smo se vsi skupaj še fotografirali za spomin in jo nato mahnili proti dolini, vsaka skupina spet v svojo smer. Vinskogorčani smo se vračali preko Lipja, da smo naredili krožno pot, saj smo se zjutraj vzpenjali preko Gonžarjeve peči. Na poti so se nekateri še malce vozili  po zadnji plati kombinezonov ali z lopatkami, celo kakšen dedi se je pridružil vnukom, kar je povzročilo veliko veselja prav pri vseh.

Do 13. ure smo se vrnili v dolino, tako kot smo tudi planirali. Pa je minilo še eno prijetno druženje!

Nada Štravs