V torek, 15. 5., smo se učenci, ki smo bili v tem ali prejšnjih šolskih letih vpeti v kulturno dogajanje na šoli, ponosno odpravili na izlet v Žalec in okolico. Na avtobusu so se nam  pridružili še učenci iz drugih velenjskih šol.

Prva postojanka je bila v I.OŠ Žalec, kjer je potekala razstava likovnih del  učencev osnovnih šol iz Spodnje Savinjske doline. Razstava je bila polna izjemnih risb, grafik, fotografij in slik, ki jih je črta oz. linija povezovala kot rdeča nit. Nato smo se odpravili nedaleč stran od Žalca severno od Šempetra  na ogled jame Pekel, kjer nas je že čakala vodička. Sprehod po skrivnostnem podzemlju, ki je staro več kot 3 milijone let, polnem kapnikov in  kapniških stebrov, je bil več kot zanimiv, saj si ob takem naravnem razkošju zaželiš obisk ponoviti. Po uspešnem izogibanju stalaktitov in stalagmitov ter varni hoji po ozkih stezah v jami smo se odpeljali nazaj v Žalec v Ekomuzej hmeljarstva in pivovarstva. Tam so nas  poučili o postopku izdelave piva in o vrstah hmelja. Spoznali smo, da je »zeleno zlato«, kot ga imenujejo v Spodnji Savinjski dolini,  imelo velik vpliv na življenje tukajšnjih ljudi in običajev tako danes  kot v preteklosti. Dan smo zaključili v dvorani Krajevnega društva Vrbje, kjer smo si ob prijetnem kramljanju in okusni pogostitvi ogledali kulturno predstavo  v angleškem jeziku »Alien Research« učencv I. OŠ Žalec.

Izlet je bil sproščen, zabaven in zanimiv. Domov smo se vrnili polni lepih vtisov.

Ania Marinčić Barić