V petek, 9. 6. 2017 smo imeli učenci prvega, drugega in tretjega razreda pravo športno zabavo. Z njo smo zaključili projekt Tečem za zabavo, gibanje je zdravo, v katerem  smo sodelovali od septembra naprej. Projekt na naši šoli poteka že 4. leto. Vanj smo vključeni vsi učenci od prvega do tretjega razreda. Vsak mesec se pomerimo  med seboj v različnih disciplinah – skačemo  v daljino, plezamo po žrdi in mečemo na koš. Tekmujemo tudi, kdo bo največkrat preskočil kolebnico in kdo  bo tisti, ki bo najhitreje pretekel ciljno črno na teku na 60 m in 600 m. Dodatne točke nam prinese tudi tekmovanje v boju med dvema ognjema. Skozi šolsko leto pridno nabiramo točke in na koncu poiščemo zmagovalca.  Skozi celo leto smo se torej borili na vso moč, da bi se izkazali pri športnih aktivnostih, v petek pa nas je čakala še športna poslastica. Že zjutraj smo zavzeli celotno šolsko igrišče. Najprej smo se seveda ogreli, potem še malo plesali in v nasmeh raztezali obrazne mišice.  Nato smo se pomerili v boju med dvema ognjema, preizkušali, kako dobri smo v obešanju perila, vozili formulo ter se zabavali s športno matematiko z zajčki. Na koncu je gospod ravnatelj najboljšim športnikom še slavnostno razdelil medalje, v žep pa jim je  smuknila tudi sadna ploščica,  najboljši športni razredi pa so se razveselili čisto novih  nogometnih žog.  Nihče ni ostal praznih rok, saj je vse udeležence pričakalo sladko presenečenje. Vse za to, da nam bo gibanje res v veselje. Da je temu res tako, si oglejte še v galeriji. Naslednje leto pa spet ponovimo!