V petek, 14. otobra 2016, smo k uram športa povabili babice in dedke otrok 1. in 2. razreda POŠ Vinska Gora. Odločili smo se namreč, da bomo sodelovali pri projektu Simbioza Giba 2016. Razredničarki sva bili zelo veseli, saj se je na povabilo odzvalo veliko starih staršev.

V telovadnici smo se za ogrevanje najprej poigrali igro Psički v utice. Stari starši so bili utice, otroci pa so veselo tekali in iskali svoje domove. Sledile so gimnastične vaje, nato pa delo po petih postajah. Otroci so si s svojimi dedki ali babicami podajali žogo, jo vodili med ovirami, podirali keglje, mačka je lovila miško, pod padalom pa smo se tudi frizirali. Za konec so otroci povabili svoje babice in dedke še na ples.

Povabljeni so bili nad športnim druženjem s svojimi vnuki navdušeni. Vsi smo se imeli zelo lepo. Za piko na i nas je ob koncu pouka obiskal še policist s štirinožnim prijateljem.