1. dan:

Deževno jutro. Postanek na Lomu. Malica. 12.00 – prihod na Debeli Rtič in namestitev v sobe. Odlično kosilo. Izlet v Piran: sladoled, akvarij in ogled. Buhteljni. Plavanje in razdelitev v plavalne skupine. Obilna večerja. Končnoooooo… nočni počitek. ZZZZZzzzzzzzzzzzzzz.

Pozdrav, učitelji …

2. dan:

REPAM

2. DAN

Jou, jou, plavat sm šou,

plavalno skupino sm spoznau,

na morju školjke sm iskau,

rakovice tri spoznau.

Pomoooooool, pomooooool,

sonce seka kapo gor,

kopalke gor, pol pa dol.

Lačn južno sm pojedu,

mau u štarcuno sm pogledu,

kupu kartico za ata, sestro, brata, mamo.

Pišeeeeeeeem, pišeeeeeeeeem,

tu je fajn, ful uživam,

res se vsak večer umivam.

Lejga zdej pa hiter spat,

jutr moram zgodej vstat.

Avtor sporoča, da pravopisnih napak ni.

3. dan:

Dragi dnevnik!                                                                                                                                               Sreda, 22. 6. 2016

Noč je bila kratka. Komaj sem dobro zatisnil/a oči, že so me prebudili za jutranjo telovadbo. Potem pa zajtrk. Različni kosmiči, siri, salame, marmelade, jogurti, več vrst kruha, trdo kuhana jajca, hrenovke, mleko in čaj. Kraljevski zajtrk mi je dal moči za dopoldne. Iz notranjega bazena smo šli na obalo. Tu je zelo raznoliko živalstvo in rastlinstvo. Mimogrede smo opazili lignje, ribe in našli veliko lupin školjk (2) in polžev (1). Po kosilu smo v skupinah iskali skriti zaklad. Zvečer so bile za vse otroke organizirane športne igre: nogomet in boj med dvema. Odlični smo bili. Presenetili smo z borbeno igro in junaško zapeto šolsko himno. Sledila je pojedina »Pejt se solit!«.

Kdo bi verjel, da lahko človek v enem dnevu doživi toliko lepega. Zdaj že zeeehaaaaaammm. Spim. Zzzzzzzzzz.

4. dan: Tombola